Daha Fazla Bilgi?
Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için "Bilgi Talep Formu"nu doldurunuz.
Bilgi Formu

Yapılan araştırmalar internet kullanıcılarının vakitlerinin sadece %5'ini arama motorlarında, kalan %95'ini çeşitli web siteleri ve anında mesajlaşma servislerinde geçirdiği ortaya çıkmıştır. İçerik ağı sitelerinden Google network'üne dahil olanlarda resim, video ve metin reklamlar yayınlanabilmektedir.

 

 Yine bunun dışında her site, kendi envanterini benzer yöntemlerle veya sponsorluk yöntemi ile satabilir.
İçerik ağı reklamcılığında hedefleme seçenekleri ile hedef kitlenize doğru yerde ve doğru zamanda ulaşabilirsiniz.

 

1. İçeriğe Göre Hedefleme (Contextual Targeting)

Bu teknoloji içerik sitesi içerisindeki içerik içinde geçen kelimeleri, reklam verenin hedeflediği anahtar kelimelerle eşleştirerek, yayınlar. Böylece, futbolla ilgili bir yazının olduğu sayfada futbol ayakkabısı reklamı yayınlanır.  Bunun dışında, kullanıcının daha önce gezmiş olduğu sitelerin kategorisine uygun web sitelerinin temasına göre reklam gösterimi de bu teknoloji ile birlikte çalışır. Google Adwords gibi reklam networkleri bu karmaşık algoritmayı kullanabilirler.

İçeriğe Göre Hedefleme

2. Kategori / Site Hedefleme

Site Hedefleme

Reklam verenin tema olarak seçtiği site veya kategorilerde, reklamların yayınlanması sağlanır. Seçim manuel olduğu için klasik bir banner satın alınmasına benzer.

 

Bir çok reklam network'ü bu hedeflemeyi kullanır, Google Adwords için de bu hedefleme mümkündür.

 

3. Yeniden Pazarlama (Remarketing)

2010 yılı itibari ile Google Adwords'e de entegre edilen bu hedefleme seçeneği ile, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ilgilendikleri kategori / ürünler tespit edilir ve bu bilgiler ışığında sözkonusu kullanıcıların ilgi alanlarına özgü reklamlar gösterilir. Remarketingle ilgili daha geniş bilgi almak için Remarketing Nedir? yazımızı inceleyiniz.

 

4. İlgi Alanına Dayalı Hedefleme

İlgi alanına dayalı hedefleme ile kullanıcıları ilgi alanlarına göre hedefleme imkanı tanınıyor. Kullanıcıları daha önceden ziyaret ettikleri websitelerinden yola çıkarak bir ilgi alanı kategorisine dahil ediliyor. Siz de bu kategorileri kullanarak hedefleme yapabilirsiniz. Örneğin remarketing ile etiketlediğiniz bir kitleyi daha da spesifik hale getirerek sadece sizin ürününüz ile ilgilenebilecek ilgi alanına sahip kişileri hedefleyebilirsiniz.

 


Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Pin It
IAB Turkey

Valid XHTML 1.0 Transitional

markasıdır.
Veron Reklam
MoreClick bir